UYDU: TÜRKSAT 4 A FREKANS :12.034 POLARİZASYON: V-DİKEY SEMBOL: 27500 FEC : 5/6- D-SMART 177 KANAL - TELEDÜNYA 132. KANAL-DİGİTÜRK TÜRKSAT 124 . TURKCELL TV 253 - KANALDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ...
 
Site ici arama
SARI MELEKLERDEN ANLAMLI TAKAS

11/04/2013

ONLAR HASTA ÇOCUKLARIN MELEK ANNELERİ. HASTANEDE YAPTIKLARI OYUNCAK BEBEKLERİ SERGİLEYEN SARI MELEKLER, BEBEK BEZİ GETİRENLERE HASTA ÇOCUKLARLA YAPTIKLARI BEBEKLERİ HEDİYE EDİYOR. AMAÇ MADDİ İMKANI OLMAYAN HASTA ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI 

 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 16 yıldır sessiz sedasız adeta birer melek gibi çalışan ve kendilerine ''Sarı Melekler'' adını veren kadınlar, hastanede tedavi gören çocuklar için anlamlı bir sergi açtı.


Hastanede çocuklarla birlikte yaptıkları bez bebekler ve değişik oyuncakları sergileyen Sarı Melekler, maddi geliri olmayan hasta bebeklerin bezleri, ıslak mendilleri gibi malzemeleri getirenlerle bez bebekleri takas ediyor.
Serginin amacını anlatan Sarı Melekler'in başkanı Önay Köroğlu, 6 genç ile bu projeyi gerçekleştirdiklerini söylüyor ve oyuncakların nasıl faydalı hale geldiklerini anlatıyor. 


Bir başka Sarı Melek Canan Öziş'te tamamen gönüllü olduklarını ve yine kendileri gibi gönüllü çocukların yardımıyla projeyi sürdürdüklerini söylüyor.


Sarı melekler sadece hasta çocuklara değil, annelerine de psikolojik olarak destek oluyor. (ses-3)
Sizde birer hasta çocuklara yardım ederek birer melek olmak istiyorsanız, mutlaka Akdeniz Üniversitesi'ndeki Sarı Meleklerle tanışın.

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Mesajınız
:
Güvenlik Kodu
:

Ulus Mah. Orhan Veli Cad. 44/1-2 Kepez 07090 ANTALYA/TURKiYE
TEL: 0 242 345 45 44 - FAX: 0 242 345 45 88
Yazilim : Webhox Reyting Sonuçları