UYDU: TÜRKSAT 4 A FREKANS :12.034 POLARİZASYON: V-DİKEY SEMBOL: 27500 FEC : 5/6- D-SMART 177 KANAL - TELEDÜNYA 132. KANAL-DİGİTÜRK TÜRKSAT 124 . TURKCELL TV 253 - KANALDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ...
 
Site ici arama
“ÜÇÜNCÜ GÖZ” PROJESİ GELİYOR (ÖZEL HABER)

09/07/2013

 

 

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, “ÜÇÜNCÜ GÖZ” ADIYLA YENİ BİR PROJE İÇİN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. BUGÜNE KADAR UYGULADIĞI ÇEŞİTLİ PROJELERDE SUÇUN ÖNCEDEN ÖNLENMESİNE VE TOPLUMU BİLGİLENDİRMEYE YÖNELİK ÇALIŞMALARA İMZA ATAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, ÜÇÜNCÜ GÖZ OLARAK GÖRDÜĞÜ TAKSİCİLERLE BİRARAYA GELEREK, PROJEYİ  ANLATIYOR.

 

Antalya Emniyet Müdürlüğü, projelerine bir yenisini daha eklemek için harekete geçti. “Üçüncü göz” adı verilen projeyle ilgili çalışma yürüten Emniyet Müdürlüğü, taksici esnafıyla biraya gelerek hem projeyi anlatıyor hem de taksicilerin yaşadığı ve karşılaştığı sorunlara karşı çözüm önerilerini aktarıyor.

İstenmeyen bir durumla karşılaşmaları halinde araca yerleştirilen ayak butonu ve üzerlerinde taşıyacakları GPRS cihazı yardımıyla bulundukları noktanın tespit edilmesini sağlayacak sistemle ilgili bilgilendirilen taksicilere, sahte paranın nasıl tespit edileceğinden, tek tip kıyafet ve yaka kartı uygulamasına kadar neler yapılabileceği aktarıldı.

Taksici esnafının can güvenliğinin esas alındığı proje kapsamında Toplum Destekli Polisler tarafından bilgi verilen taksiciler, bugüne kadar taksici esnafının güvenliğini sağlamak amacıyla geliştirilen ve sonuç alınamayan projelere kıyasla daha olumlu bir projenin ortaya konduğunu söyledi.

Durak Başkanı Şakip Ersöz, getirilen önerilerin makul ve uygulanabilir olduğunu ifade etti.

Ersöz, özellikle sahte parası konusunda mağdur olabildiklerinin altını çizdi.

Adınız Soyadınız
:
E-Mail Adresiniz
:
Mesajınız
:
Güvenlik Kodu
:

Ulus Mah. Orhan Veli Cad. 44/1-2 Kepez 07090 ANTALYA/TURKiYE
TEL: 0 242 345 45 44 - FAX: 0 242 345 45 88
Yazilim : Webhox Reyting Sonuçları